Aktualności

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi i wieloletniego członka Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Konstantego Siekierskiego.

Konstanty Siekierski był jednocześnie członkiem Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy, Fundacji Oświatowej im. Generała Pilota Stanisława Karpińskiego oraz członkiem honorowym Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

Konstanty Siekierski przez wiele lat był aktywnym członkiem naszego oddziału, posiadaczem niezwykle bogatego zbioru monet, medali i odznaczeń oraz innych pamiątek patriotycznych związanych z tematyką wojskową. Jego szczególnym dążeniem było prezentowanie swoich zbiorów szerokim rzeszom odbiorców. Swoją wiedzą chętnie dzielił się poprzez wygłaszanie odczytów, prelekcji i pogadanek w różnych instytucjach. W ciągu długich lat swojej aktywności zorganizował, osobiście lub przy współpracy z trójmiejskim środowiskiem muzealnym oraz kolekcjonerskim, wiele wystaw ze swojej bogatej kolekcji. Prezentował je w licznych szkołach, jednostkach wojskowych i muzeach nie tylko na terenie Trójmiasta, ale także w innych regionach Polski.

Zmarł 24 czerwca 2022 roku.